29 Haziran 2009 Pazartesi

En iyi beyin cerrahi bölümleri nerede?


Beyin cerrahisinde en ileri ülkeler Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya ve Japonya'dır. Bu ülkelerde operatif MR , beyin fonksiyon haritalaması, narkozsuz ameliyat, lazerli mikrocerrahi gibi son derece yeni tekniklerle beyin ameliyatları gerçekleştirilmektedir. Beyin insanın en önemli ve hayati organıdır, bir insan kalp dahil vücudunun pek çok uzvunu ve organını kaybetse de yine yaşayabilir ancak beyin hasarı görmesi her insan için geriye dönüşü olmayan ve hatta hayati sorunlara yol açabilir. Bu yüzden beyin ameliyatları için en iyi beyin cerrahi bölümlerini ve en iyi beyin cerrahlarını tercih etmede son derece haklısınız.

Yurtdışında tedavi olmak maalesef çok az hastanın sahip olduğu bir şanstır. Maddi külfetinin yanı sıra, hastanın yurtdışında uzun süre kalması, onun ailesinden, dostlarından en çok ihtiyacı olduğu zamanda ayrılması, dil, din ve kültür farkı olan yabancı bir ülkeye gitmesi hastayı olumsuz etkileyecektir. Ayrıca uzun süreli uçak yolculukları kritik durumlardaki hastalar için yorucu ve riskli olabilir. 

En iyi tedavi hastanın, bulunduğu ortamda, hayatını çok fazla sekteye uğratmadan alabileceği tedavidir. Ülkemizde ki beyin cerrahi bölümleri yurtdışındaki pahalı ve en yeni teknolojilere sahip olmasalar da, bilgi ve tecrübeleri ile hasta için en risksiz şekilde beyin ameliyatlarını gerçekleştirebilecek doktorlarımız bulunmaktadır. 

Ülkemizde cihaz ve yenilik açısından en iyi cerrahi bölümleri, kuşkusuz büyük üniversite hastaneleridir. 

Türkiye'nin beyin cerrahisi konusunda en gelişmiş üniversite hastaneleri, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi, 9 Eylül Üniversitesi Hastanesidir.

Bunlar sürekli yenilikleri takip ederler ve mümkün olduğunca yeni teknikleri ve cihazları getirmeye çalışırlar.  Ancak yine de bu hastaneler de hasta yoğunluğu büyük bir problemdir. Beyin cerrahisi gibi aciliyet ve önem arzeden bir konuda her zaman kısa sürede ameliyat şansı bulunamayabilir. Bu gibi durumlarda hastanın en iyi şansı, büyük ve gelişmiş bir özel hastane olacaktır. 

Beyin cerrahisi konusunda en gelişmiş teknolojilere sahip özel hastaneler, İstanbul Acıbadem Kozyatağı Hastanesi, Amerikan Hastanesi ve International Hospital'dır.


0 comments:

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu veya sorunuzu buraya yazınız.