31 Mayıs 2009 Pazar

Beyin tümörü aşısı ne zaman uygulanacak?

Beyin tümörüne karşı hastanın kendi hücrelerinden elde edilen tedavi amaçlı aşılar şu an klinik deneylerde. 2010 yılı içinde tümörlere karşı ilk aşı defa klinik deneyleri tamamlayıp genel kullanım için onaylandı.Bu aşı prostat kanseri içindi. Beyin tümörü için olan aşıların çoğu şu an II.faz deneylerde.

Bu aşıların genel kullanıma açılması ve ülkemize gelmesi tahminen 5 yıl kadar sürecek. Bu aşılardan şu an faydalanmak istiyorsanız tek alternatifiniz yurtdışındaki (Amerika) bir klinik deneye katılmak.

Bu konuyu sizler için sürekli takip ediyoruz ve gelişmeleri sitemizde yayınlıyoruz. Şayet yurtdışındaki bir klinik deneye katılmak istiyorsanız veya katıldı iseniz lütfen bizimle temas kurun.

2 comments:

Adsız dedi ki...

biz yurt dışındaki klinik deneye katılmak istiyoruz ne yapmamız gerekiyor bunun için?

MD dedi ki...

Sitede asi yeni tedavilerin ustunu tiklayin orada su an deneme asamasinda olan tedavilerin listesi var. Genelde yazilarin altinda o tedavinin uygulandigi merkezlerin listesi var. Sayet yoksa, yazinin icinde merkezin ismi gecer. Onlarla baglanti kurun. Size katilim sartlarini bildirirler.

Sorununuz olursa beyintumoru@gmail.com emailine mesaj atin veya Facebook grubuna uye olun. Bu sekilde daha fazla bilgi alabilirsiniz

Yorum Gönder

Lütfen yorumunuzu veya sorunuzu buraya yazınız.